Gry-Browserowe.pl

Kategorie: Gry facebook,Gry strategiczne

Misją w tej grze RTS na przeglądarkę jest obrona baz Ziemian. Mars Frontier to strategia czasu rzeczywistego z prawdziwego zdarzenia.

Mars Frontier
Ocena Redakcji: gra Mars Frontier Wasza Ocena

5 głosów, średnia ocena: 4,60/5

 Loading ...

Recenzja: Mars Frontier

Ocena redakcji: 4/5

To, co do tej pory było tylko fantazją, stało się faktem. Po trzech wiekach eksploracji Marsa przez wysyłane tam przez człowieka maszyny w końcu możliwe było zamieszkanie na tej najbliższej nam planecie.

Oto mamy do czynienia z prawdziwym RTS-em na przeglądarkę internetową. Co mamy na myśli? Do tej pory graliśmy w tytuły, które mieniły się strategiami czasu rzeczywistego, jednak często mało to miało wspólnego z rzeczywistością. Przeważnie część rozgrywki toczyła się w turach a walki owszem – rozgrywały się w czasie rzeczywistym, ale gracz nie miał kontroli nad swoimi jednostkami i mógł tylko przyglądać się starciom. Wynik bitwy zależał od statystyki oddziałów wysłanych do boju. W Mars Frontier jest inaczej. Tutaj kontrolujesz swoje jednostki a cała rozgrywka i efekty naszych decyzji widzimy natychmiast.

Screen z gry Mars Frontier

Mars, czerwona planeta dzisiaj jest miejscem starcia robotów i ludzi

Przytrzymując prawy przycisk myszy możesz wykonać klasyczne zaznaczenie grupy jednostek i wysłać je w wybrane miejsce. Ataku dokonają automatycznie wybierając najbliższe cele. Misje w Mars Frontier związane są z fabułą: zostałeś wysłany do kolonii Ziemian wybudowanej na Marsie. Tutaj maszyny postanowiły przejąć kontrolę nad planetą. Twoim celem jest przywrócenie porządku. Trzeba skonstruować system obrony baz, zadbać o zasoby, a przed każdą walką właściwie skompletować skład plutonu.

Idealna gra? Niestety i szkoda, że musimy to napisać. Gra dużo traci z błahych powodów, które można by było łatwo wyeliminować. Mars Frontier jest aplikacją, która uruchamia się w ramce nie mieszczącej w pionie wszystkiego, przez co pojawiają się nam dwa paski przewijania. Problemu nie zauważycie jeżeli Wasz monitor ma rozdzielczość powyżej 1280×1024.

Adres gry: http://apps.facebook.com/marsfrontier/

Adres tego wpisu: http://www.gry-browserowe.pl/mars-frontier

Film: Mars Frontier

Mars Frontier - gameplay. Strategia RTS z gatunku sciFi. Bunt robotów musi zostać zdławiony! Aplikacja udostępniona na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wiadomości
więcej wiadomości